Category: Jazz

Ne Daj Bože Da Pogrešiš - Safet Alija, Orkestar Miše Mijatovića* - Safet Alija (Cassette, Album)

Comments

  1. Te ne ka hyrë dhe termi “muzikë e lehtë”, i cili në fakt e ka origjinën nga muzika e ashtuquajtur “ritmike” e predestinuar për çlodhje, argëtim, e lidhur sidomos me disa gjini të muzikës vokale dhe instrumentale të xhezit, me këngë, romanca, potpuri, opereta, etj. Por, përdorimi i këtij termi në gjuhën shqipe për të.
  2. Ne daj da nam snegovi zaveju trag pogledaj kroz prozor kad sklopi se sat nosice te masta k'o carobni sag ne daj da nam snegovi zaveju trag Halo, tu je drustvo hajde dodji i ti da, i on je sa mnom pa sta s tim, cula sam da negde si u planini ma dodji, tako zelim da te poljubim, sad Ref. - hvala Bocwa.
  3. Një ditë, një burrë i pasur e mori vajzën e tij në një fshat të varfër që t’i mësonte mbi varfërinë, në mënyrë që ajo të bëhej më zemërgjerë me personat në nevojë. Ata kaluan ditë të tëra në një fermë me një familje të varfër, të cilën e ndihmonin në çdo mënyrë të mundshme [ ].
  4. Taj orkestar stari dugo pali i zari uz evergreen temu zvanu tra-la-la-la i sto da se vezba, da se prosiri lager za publiku je dosta jedan jedini slager. Ref. I samo ja, pa ja, o, draga gospoja o, tako pametan i tako postojan i ja cu da vam sviram a vi plesite u krug i pogled dole i ne gresite. Taj orkestar .
  5. Këto bateri xhazi janë shumë të mira për fëmijën tënd nëse dëshiron që të bëhet muzikant.Këto bateri vijnë në dy forma të ndryshme. Marka: Eddy Toys. Pesha: Kg, madhësia: x x mm.
  6. Jan 06,  · GJERGJ ELEZ ALIJA. Si s’u mkamb ky trup me dal’ tu dera! Si s’u tha kjo motër, thafta-e vera! Po un’ balozit qysh i shkoj tu dera? Braf në kamb’ por djali konka çue: T’e marrsh.
  7. Megi Topalli, vajza e ish-kryetares së parlamenti Jozefina Topalli, së fundmi ka qenë në qendër të vëmendjes mediatike dhe shkak për këtë është bërë ndarja e saj nga këngëtari i njohur Luiz Ejlli. Ajo ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale së fundmi një lajm mjaft të gëzueshëm sidomos për famil.
  8. Naše dve najjače televizije - TV Beograd i Hrvatska televizija imaće na takmičenju po tri predstavnika. Beograđane će predstavljati Zorana Pavić sa pesmom "Ritam ljubavi", Bebi Dol ("Brazil") i grupa Šeri ("Da li već spavaš"), a Zagrepčane, Tedi Spalato ("Gospode moj"), Ivana Banfić ("Daj povedi me") i često viđen gost na ovim smotrama, Daniel Popović ("Ma daj obuci levisice").

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *